Blog Yazıları

Mikrofiber Bez Kullanım Alanları Nelerdir? Neden Mikrofiber Bez

mikrofiber-bez-kullanim-alanlari

Mikrofiber temizlik bez kullanım alanları daha önceleri sadece kadınların cam, ayna gibi yüzeylerde kullanmış olduğu bez çeşidi olarak görülürdü. Son yıllarda mermer gibi sert yüzeylerde, araç içi temizliğinde, mobilya-koltuk temizliğinde kullanılabilmektedir.

Mikrofiber temizlik bezlerinin yaygın olarak kullanıldığı diğer başlıca alanlar ise; Televizyon, kamera, projektör, tablet, telefon, araç dijital ekranları, gözlük temizliki gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Sanılanın aksine hassas yüzey temizliklerinin yanı sıra sert yüzeylerde de rahatlıkla kullanılabilen mikrofiber temizlik bezleri.

Aynı zamanda temizlik süresini kısaltarak kadın ve erkeklerin rahat bir nefes almasını sağlamaktadır.

Mikrofiber Bez Kullanım Süresi

Sahip olduğu özel iplik nedeni ile kullanım süresi minimum 2 yıl olup, istenilen şekilde kullanıldığında 4 yıla kadar kullanılabilmektedir.

Mikrofiber Bez Farklı Kullanım Alanları

Mutfak tüp ocaklarında, tezgah temizliğinde kullanılabilen microfiber bezler, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi beyaz eşyalarda oluşan izleri yok etmek adına rahatlıkla kullanılabilmektedir. Islak veya kuru kullanılabilir olması işinizi daha da kolaylaştırırken, suyu sıkıldıktan sonra hızlı kuruması zaman tasarrufu sağlamaktadır.

Bir örnekle açıklayalım. Sıradan bezler ile bir aynayı sildikten sonra dönüp bakıldığında su izi veya hav bıraktığını görürsünüz. Silfed mikrofiber temizlik bezleri kullanıldığı alanda toz, iz ve hav bırakmaz.

Bunun yanı sıra asıl önemli olan ise ekstra ikinci bir kurulama bezine ihtiyaç duymamanız çünkü silfed mikrofiber bezlerinin ıslatıp suyunu iyice sıktıktan sonra sadece temizlemek istediğiniz yüzeyi veya alanı silip geçebilirsiniz.

Böylece kurumasını beklemeyerek zamandan tasarruf ederken, ikinci bir beze ihtiyaç duymayarak da işinizi kolaylaştırabilir ve temizliğin sizin için bir hobi haline gelmesini sağlayabilirisiniz.

Oto Kurulamada Çok Etkili

Araç oto yıkama işlemlerinde de kullanılan microfiber temizlik bezleri özellikle teknolojinin gelişmesi ile dijitalleşen otomobil gibi alanların artan dijital ekranlarını temizlemede kullanılmaktadır.

Araç sahibi her bireyin artık aracında bulundurması adeta bir zorunluluk haline gelmiş olan microfiber temizlik bezleri içinde bulundurduğu özel hammaddesi nedeniyle ekranları çizmeyerek kusursuz bir görünüm kazandırmaktadır.

Günümüzde artık tüm alanlarda rahatlıkla kullanılabilen mikrofiber temizlik bezleri hayatımıza yeni bir renk katarak işlerimizi kolaylaştırmaktadır. Ayrıca temizlik tutkusu olan insanlar için vazgeçilmez bir ürün haline gelmiştir.

Özellikle tüm alanların pırıl pırıl olmasını isteyen seçkin kadınlar için microfiber temizlik bezleri, temizlik denilince akla gelen ilk üründür diyebiliriz. Bu yüzden her geçen gün yaygınlaşmaktadır.

Mikrofiber Bez Nerede Satılır Makalemizi Okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir