Blog Yazıları

Mikrofiber Temizlik Bezi Nedir?

mikrofiber temizlik bezi nedir

Mikrofiber temizlik bezi son yıllarda normal temizlik bezlerine nazaran günlük hayatımızda daha çok yer edinmeye başlamıştır. Diğer temizlik bezlerine kıyasla emiciliği yüksek, temizliği kolay, ardından toz, iz, hav bırakmayan, saç kılından daha ince iplikler ile örülmüş antibakteriyel bezdir.

Mikrofiber temizlik bezlerinin yaygınlaşması ile birlikte temizlik anlayışı da yeniden şekillendi diyebiliriz. Yapısında bulundurduğu özel hammadde nedeni ile sadece su veya sabunlu su ile yıkandıktan sonra ister kuru ister ıslak temizlik işlemlerinizi gerçekleştirdiğiniz bu özel temizlik bezlerinin kullanımı oldukça basittir.

Paketinden çıktıktan sonra sadece su ile yıkanıp iyice suyu sıkıldıktan sonra kullanıma hazır hale gelir.

Tüm yüzeylerde etkili.

Mikrofiber temizlik bezleri, özellikle mutfak içerisinde çıkarılması zor olan yağ, kireç vb. lekelerle baş etmek için kadınlar tarafından çok fazla tercih edilmektedir.

Ayrıca; ayna, cam, televizyon, bilgisayar, tablet, telefon, gibi hassas yüzeylerin temizlenmesinde gönül rahatlığıyla kullanılmaktadır.

Kullanıldığı alanda herhangi bir toz, iz ve hav bırakmaması en göze çarpan özelliklerden biridir. Kurulanması kolay, uzun dayanıklılık süresi, suyu emme gücü, antibakteriyel olması ise diğer özelliklerindendir.

Silfed mikrofiber bezlerinin tercih ederek tüm bu özelliklere sahip olabilirsiniz.

Mikrofiber temizlik bezi kullanırken herhangi bir temizlik malzemesine ihtiyaç duyulmaması aslında bu bezlerin ne kadar özel bezler olduklarının en büyük kanıtlarından biridir.

Sağlıklı mikrofiber temizlik bezi.

Günümüzde, bilindiği üzere özellikle astım hastalarının temizlik esnasında normal bezleri kullanmakta ne kadar zorlandığı bilinen bir durum. İşte tam bu noktada devreye mikrofiber temizlik bezleri giriyor. Çünkü hav yapmaması, astım hastalarının da bu bezi rahatlıkla kullanabileceği anlamına geliyor.

Günlük yaşamı kolaylaştırır.

Günlük hayatımızda her geçe gün daha çok yer edinmeye başlayan mikrofiber temizlik bezi özellikle kadınlar için vazgeçilmez bir temizlik ürünü haline gelmiştir. Ayrıca erkekler içinde araba temizliği, ekran temizliği gibi noktalarda kolaylaştırıcı bir ürün olmuştur.

Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak, toptan veya perakende olarak sipariş vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir